Faverolles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Faverolles
Komunë
noform
Pamje nga Faverolles
Vendndodhja
Faverolles is located in Franca
Faverolles
Faverolles
49°13′27″V 3°10′35″L / 49.224166666667°V 3.1763888888889°L / 49.224166666667; 3.1763888888889Koordinatat: 49°13′27″V 3°10′35″L / 49.224166666667°V 3.1763888888889°L / 49.224166666667; 3.1763888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.79 km2
Lartësia 140 m (m.n.d.)
Popullsia 310 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02302


Faverolles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Faverolles ka një popullsi prej 310 banorë dhe sipërfaqe 13.79 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Faverolles (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale