Fayet, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fayet
Komunë
noform
Pamje nga Fayet
Vendndodhja
Fayet is located in Franca
Fayet
Fayet
49°52′05″V 3°15′08″L / 49.868055555556°V 3.2522222222222°L / 49.868055555556; 3.2522222222222Koordinatat: 49°52′05″V 3°15′08″L / 49.868055555556°V 3.2522222222222°L / 49.868055555556; 3.2522222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.86 km2
Popullsia 680 banorë
Dendësia 116 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02100
INSEE 02303


Fayet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Fayet ka një popullsi prej 680 banorë dhe sipërfaqe 5.86 km², me një dendësi prej 116 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fayet (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale