Fesmy-le-Sart

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fesmy-le-Sart
Komunë
noform
Pamje nga Fesmy-le-Sart
Vendndodhja
Fesmy-le-Sart is located in Franca
Fesmy-le-Sart
Fesmy-le-Sart
50°02′31″V 3°40′42″L / 50.041944444444°V 3.6783333333333°L / 50.041944444444; 3.6783333333333Koordinatat: 50°02′31″V 3°40′42″L / 50.041944444444°V 3.6783333333333°L / 50.041944444444; 3.6783333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.06 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 516 banorë
Dendësia 32 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02450
INSEE 02308


Fesmy-le-Sart është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Fesmy-le-Sart ka një popullsi prej 516 banorë dhe sipërfaqe 16.06 km², me një dendësi prej 32 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fesmy-le-Sart – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale