Fieulaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fieulaine
Komunë
noform
Pamje nga Fieulaine
Vendndodhja
Fieulaine is located in Franca
Fieulaine
Fieulaine
49°53′57″V 3°26′55″L / 49.899166666667°V 3.4486111111111°L / 49.899166666667; 3.4486111111111Koordinatat: 49°53′57″V 3°26′55″L / 49.899166666667°V 3.4486111111111°L / 49.899166666667; 3.4486111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.74 km2
Popullsia 275 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02110
INSEE 02310


Fieulaine është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Fieulaine ka një popullsi prej 275 banorë dhe sipërfaqe 7.74 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fieulaine – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale