Filain, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Filain
Komunë
noform
Pamje nga Filain
Vendndodhja
Filain is located in Franca
Filain
Filain
49°28′00″V 3°33′00″L / 49.466667°V 3.55°L / 49.466667; 3.55Koordinatat: 49°28′00″V 3°33′00″L / 49.466667°V 3.55°L / 49.466667; 3.55
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.78 km2
Popullsia 133 banorë
Dendësia 28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02000
INSEE 02311


Filain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Filain ka një popullsi prej 133 banorë dhe sipërfaqe 4.78 km², me një dendësi prej 28 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Filain (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale