Flavigny-le-Grand-et-Beaurain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flavigny-le-Grand-et-Beaurain
Komunë
noform
Pamje nga Flavigny-le-Grand-et-Beaurain
Vendndodhja
Flavigny-le-Grand-et-Beaurain is located in Franca
Flavigny-le-Grand-et-Beaurain
Flavigny-le-Grand-et-Beaurain
49°53′27″V 3°39′53″L / 49.890833333333°V 3.6647222222222°L / 49.890833333333; 3.6647222222222Koordinatat: 49°53′27″V 3°39′53″L / 49.890833333333°V 3.6647222222222°L / 49.890833333333; 3.6647222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.63 km2
Lartësia 129 m (m.n.d.)
Popullsia 477 banorë
Dendësia 35 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02120
INSEE 02313


Flavigny-le-Grand-et-Beaurain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Flavigny-le-Grand-et-Beaurain ka një popullsi prej 477 banorë dhe sipërfaqe 13.63 km², me një dendësi prej 35 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Flavigny-le-Grand-et-Beaurain – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale