Fleurance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Çelja

Florença (Ocitanisht)

Fleurance (Frëngjisht)
Shën Laurenti
Shën Laurenti
VendiFranca
QarkuCondom
Qeveria
 • KryetariRonny Guardia-Mazzoleni
Sipërfaqja
1
4.332 km2 (1.673 sq mi)
Popullsia
 (Janar 2019)
5 924
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
1 French Land Register data, which excludes lakes, ponds, glaciers > 1 km2 (0.386 sq mi or 247 acres) and river estuaries.

Fleurance ( shqiptimi frëngjisht: [flœʁɑ̃s] ; Ocitanisht: Florença ; Shqip: Çelja ) është një komunëdepartamentin GersFrancën jugperëndimore.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Çelja dhe komunat përreth

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia në vite
VitiPop.±%
17932.404—    
18002.920+21.5%
18062.858−2.1%
18212.847−0.4%
18313.410+19.8%
18413.409−0.0%
18463.898+14.3%
18514.309+10.5%
18564.250−1.4%
18614.275+0.6%
18664.516+5.6%
18724.515−0.0%
18764.550+0.8%
18814.443−2.4%
18864.457+0.3%
18914.282−3.9%
18964.237−1.1%
19014.102−3.2%
19064.085−0.4%
19114.050−0.9%
19213.470−14.3%
19263.583+3.3%
19313.467−3.2%
19363.491+0.7%
19463.744+7.2%
19543.816+1.9%
19624.279+12.1%
19685.154+20.4%
19755.816+12.8%
19826.088+4.7%
19906.368+4.6%
19996.273−1.5%
20076.255−0.3%
20126.245−0.2%
20176.021−3.6%