Jump to content

Floralba Krasniqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Floralba Krasniqi
Të dhënat vetjake
Emri i plotëFloralba Krasniqi
Datëlindja (1994-08-26) 26 gusht 1994 (29 vjeç)
VendlindjaAustria
PozicioniMesfushore
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Union Kleinmünchen
Numri7
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2011–Union Kleinmünchen37(6)
Karriera ndërkombëtare
2013–Shqipëria
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Floralba Krasniqi (e lindur më 26 gusht 1994) është një futbolliste mesfushore shqiptare që aktualisht luan për Union KleinmünchenÖFB-Frauenliga.[1][2][3]

  1. ^ "Ran profile". Arkivuar nga origjinali më 7 mars 2016. Marrë më 2 qershor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Weltfussball profile
  3. ^ "Fanreport profile". Arkivuar nga origjinali më 24 shtator 2015. Marrë më 2 qershor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)