Florent Aziri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Florent Aziri
Të dhënat personale
Emri i plotëFlorent Aziri
Data e lindjes3 shtator 1988
Vendi i lindjesMitrovicë, Kosovë
Gjatësia1,70 m (5 ft 7 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualBremer SV
Numri28
Karriera në rini
deri më 1999Holstein Kiel
1999-2000PSV Union Neumünster
2000-2002SV Tungendorf
2002-2003Werder Bremen
2003-2005Wolfsburg
2005-2007Werder Bremen
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007-2008FC Oberneuland29(4)
2008VfB Lübeck2(0)
2008-2009FC Oberneuland12(0)
2009–2012KF Trepça
2011NK Domžale (huazim)9(0)
2012KF Tirana11(1)
2012–2013KS Besa9(0)
2014–2015VfB Oldenburg4(0)
2015–Bremer SV13(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Florent Aziri (lindi më 3 shtator 1988) është futbollistë kosovarë i cili luan në skuadrën gjermane Bremer SV.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Player profile on Bremer SV official website". Arkivuar nga origjinali origjinali më 10 gusht 2015. Marrë më 12 nëntor 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)