Folembray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Folembray
Komunë
noform
Pamje nga Folembray
Stema_figura
Vendndodhja
Folembray is located in Franca
Folembray
Folembray
49°32′31″V 3°17′20″L / 49.541944444444°V 3.2888888888889°L / 49.541944444444; 3.2888888888889Koordinatat: 49°32′31″V 3°17′20″L / 49.541944444444°V 3.2888888888889°L / 49.541944444444; 3.2888888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.85 km2
Popullsia 1425 banorë
Dendësia 161 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02670
INSEE 02318


Folembray është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Folembray ka një popullsi prej 1425 banorë dhe sipërfaqe 8.85 km², me një dendësi prej 161 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Folembray – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale