Fontaine-Notre-Dame, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fontaine-Notre-Dame
Komunë
noform
Pamje nga Fontaine-Notre-Dame
Stema_figura
Vendndodhja
Fontaine-Notre-Dame is located in Franca
Fontaine-Notre-Dame
Fontaine-Notre-Dame
49°53′03″V 3°25′43″L / 49.884166666667°V 3.4286111111111°L / 49.884166666667; 3.4286111111111Koordinatat: 49°53′03″V 3°25′43″L / 49.884166666667°V 3.4286111111111°L / 49.884166666667; 3.4286111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.9 km2
Popullsia 405 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02110
INSEE 02322


Fontaine-Notre-Dame është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Fontaine-Notre-Dame ka një popullsi prej 405 banorë dhe sipërfaqe 11.9 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fontaine-Notre-Dame (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale