Fontaine-Uterte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fontaine-Uterte
Komunë
noform
Pamje nga Fontaine-Uterte
Vendndodhja
Fontaine-Uterte is located in Franca
Fontaine-Uterte
Fontaine-Uterte
49°55′19″V 3°22′12″L / 49.921944444444°V 3.37°L / 49.921944444444; 3.37Koordinatat: 49°55′19″V 3°22′12″L / 49.921944444444°V 3.37°L / 49.921944444444; 3.37
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.77 km2
Popullsia 127 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02110
INSEE 02323


Fontaine-Uterte është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Fontaine-Uterte ka një popullsi prej 127 banorë dhe sipërfaqe 5.77 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fontaine-Uterte – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale