Fontaine-lès-Clercs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fontaine-lès-Clercs
Komunë
noform
Pamje nga Fontaine-lès-Clercs
Vendndodhja
Fontaine-lès-Clercs is located in Franca
Fontaine-lès-Clercs
Fontaine-lès-Clercs
49°48′21″V 3°13′22″L / 49.805833333333°V 3.2227777777778°L / 49.805833333333; 3.2227777777778Koordinatat: 49°48′21″V 3°13′22″L / 49.805833333333°V 3.2227777777778°L / 49.805833333333; 3.2227777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.33 km2
Popullsia 275 banorë
Dendësia 52 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02680
INSEE 02320


Fontaine-lès-Clercs është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Fontaine-lès-Clercs ka një popullsi prej 275 banorë dhe sipërfaqe 5.33 km², me një dendësi prej 52 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fontaine-lès-Clercs – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale