Fontaine-lès-Vervins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fontaine-lès-Vervins
Komunë
noform
Pamje nga Fontaine-lès-Vervins
Vendndodhja
Fontaine-lès-Vervins is located in Franca
Fontaine-lès-Vervins
Fontaine-lès-Vervins
49°51′12″V 3°54′06″L / 49.853333333333°V 3.9016666666667°L / 49.853333333333; 3.9016666666667Koordinatat: 49°51′12″V 3°54′06″L / 49.853333333333°V 3.9016666666667°L / 49.853333333333; 3.9016666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.74 km2
Popullsia 952 banorë
Dendësia 48 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02321


Fontaine-lès-Vervins është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Fontaine-lès-Vervins ka një popullsi prej 952 banorë dhe sipërfaqe 19.74 km², me një dendësi prej 48 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fontaine-lès-Vervins – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale