Fontenelle, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fontenelle
Komunë
noform
Pamje nga Fontenelle
Vendndodhja
Fontenelle is located in Franca
Fontenelle
Fontenelle
50°01′50″V 3°51′56″L / 50.030555555556°V 3.8655555555556°L / 50.030555555556; 3.8655555555556Koordinatat: 50°01′50″V 3°51′56″L / 50.030555555556°V 3.8655555555556°L / 50.030555555556; 3.8655555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.47 km2
Popullsia 272 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02170
INSEE 02324


Fontenelle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Fontenelle ka një popullsi prej 272 banorë dhe sipërfaqe 10.47 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fontenelle (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale