Fontenelle-en-Brie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fontenelle-en-Brie
Komunë
noform
Pamje nga Fontenelle-en-Brie
Vendndodhja
Fontenelle-en-Brie is located in Franca
Fontenelle-en-Brie
Fontenelle-en-Brie
48°55′07″V 3°28′41″L / 48.918611111111°V 3.4780555555556°L / 48.918611111111; 3.4780555555556Koordinatat: 48°55′07″V 3°28′41″L / 48.918611111111°V 3.4780555555556°L / 48.918611111111; 3.4780555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.47 km2
Popullsia 229 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02540
INSEE 02325


Fontenelle-en-Brie është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Fontenelle-en-Brie ka një popullsi prej 229 banorë dhe sipërfaqe 8.47 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fontenelle-en-Brie – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale