Fontenoy, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fontenoy
Komunë
noform
Pamje nga Fontenoy
Vendndodhja
Fontenoy is located in Franca
Fontenoy
Fontenoy
49°24′26″V 3°11′55″L / 49.407222222222°V 3.1986111111111°L / 49.407222222222; 3.1986111111111Koordinatat: 49°24′26″V 3°11′55″L / 49.407222222222°V 3.1986111111111°L / 49.407222222222; 3.1986111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.03 km2
Popullsia 491 banorë
Dendësia 54 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02290
INSEE 02326


Fontenoy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Fontenoy ka një popullsi prej 491 banorë dhe sipërfaqe 9.03 km², me një dendësi prej 54 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fontenoy (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale