Fossoy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fossoy
Komunë
noform
Pamje nga Fossoy
Vendndodhja
Fossoy is located in Franca
Fossoy
Fossoy
49°02′54″V 3°28′57″L / 49.048333333333°V 3.4825°L / 49.048333333333; 3.4825Koordinatat: 49°02′54″V 3°28′57″L / 49.048333333333°V 3.4825°L / 49.048333333333; 3.4825
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.18 km2
Popullsia 559 banorë
Dendësia 78 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02650
INSEE 02328


Fossoy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Fossoy ka një popullsi prej 559 banorë dhe sipërfaqe 7.18 km², me një dendësi prej 78 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fossoy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale