Frank Miller

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Frank Miller
FrankMillerSanDiego crop.jpg
Ditëlindja:27 janar 1957
Vendlindja:Olney, Maryland
Kombësia:Amerikan
Zhanri:Strip / Aksion

Frank Miller lindi më 27 janar 1957Olney, Maryland. Është një autor stripi, shkrimtar dhe autor filmi amerikan. Ai është shumë i njohur si krijuesi i Sin City, që në vitin 2005 është xhirua me të njëjtin emër nga Robert Rodriguez.

Bibliografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]