Franqueville, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Franqueville
Komunë
noform
Pamje nga Franqueville
Vendndodhja
Franqueville is located in Franca
Franqueville
Franqueville
49°48′36″V 3°48′34″L / 49.81°V 3.8094444444444°L / 49.81; 3.8094444444444Koordinatat: 49°48′36″V 3°48′34″L / 49.81°V 3.8094444444444°L / 49.81; 3.8094444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.04 km2
Lartësia 285 m (m.n.d.)
Popullsia 129 banorë
Dendësia 42 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02331


Franqueville është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Franqueville ka një popullsi prej 129 banorë dhe sipërfaqe 3.04 km², me një dendësi prej 42 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Franqueville (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale