Fresnes-en-Tardenois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fresnes-en-Tardenois
Komunë
noform
Pamje nga Fresnes-en-Tardenois
Vendndodhja
Fresnes-en-Tardenois is located in Franca
Fresnes-en-Tardenois
Fresnes-en-Tardenois
49°08′45″V 3°33′21″L / 49.145833333333°V 3.5558333333333°L / 49.145833333333; 3.5558333333333Koordinatat: 49°08′45″V 3°33′21″L / 49.145833333333°V 3.5558333333333°L / 49.145833333333; 3.5558333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.84 km2
Popullsia 264 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02130
INSEE 02332


Fresnes-en-Tardenois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Fresnes-en-Tardenois ka një popullsi prej 264 banorë dhe sipërfaqe 8.84 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fresnes-en-Tardenois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale