Fresnes-sous-Coucy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fresnes-sous-Coucy
Komunë
noform
Pamje nga Fresnes-sous-Coucy
Vendndodhja
Fresnes-sous-Coucy is located in Franca
Fresnes-sous-Coucy
Fresnes-sous-Coucy
49°33′14″V 3°22′11″L / 49.553888888889°V 3.3697222222222°L / 49.553888888889; 3.3697222222222Koordinatat: 49°33′14″V 3°22′11″L / 49.553888888889°V 3.3697222222222°L / 49.553888888889; 3.3697222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.3 km2
Lartësia 186 m (m.n.d.)
Popullsia 158 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02380
INSEE 02333


Fresnes-sous-Coucy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Fresnes ka një popullsi prej 158 banorë dhe sipërfaqe 7.3 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fresnes-sous-Coucy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale