Fresnoy-le-Grand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fresnoy-le-Grand
Komunë
noform
Pamje nga Fresnoy-le-Grand
Stema_figura
Vendndodhja
Fresnoy-le-Grand is located in Franca
Fresnoy-le-Grand
Fresnoy-le-Grand
49°56′51″V 3°25′02″L / 49.9475°V 3.4172222222222°L / 49.9475; 3.4172222222222Koordinatat: 49°56′51″V 3°25′02″L / 49.9475°V 3.4172222222222°L / 49.9475; 3.4172222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.07 km2
Popullsia 2973 banorë
Dendësia 197 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02230
INSEE 02334


Fresnoy-le-Grand është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Fresnoy-le-Grand ka një popullsi prej 2973 banorë dhe sipërfaqe 15.07 km², me një dendësi prej 197 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fresnoy-le-Grand – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale