Frières-Faillouël

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Frières-Faillouël
Komunë
noform
Pamje nga Frières-Faillouël
Vendndodhja
Frières-Faillouël is located in Franca
Frières-Faillouël
Frières-Faillouël
49°41′15″V 3°14′31″L / 49.6875°V 3.2419444444444°L / 49.6875; 3.2419444444444Koordinatat: 49°41′15″V 3°14′31″L / 49.6875°V 3.2419444444444°L / 49.6875; 3.2419444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.26 km2
Popullsia 1006 banorë
Dendësia 66 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02700
INSEE 02336


Frières-Faillouël është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Frières-Faillouël ka një popullsi prej 1006 banorë dhe sipërfaqe 15.26 km², me një dendësi prej 66 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Frières-Faillouël – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale