Friedrich Koncilia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Friedrich Koncilia
Të dhënat personale
Emri i plotëFriedrich Koncilia
Data e lindjes (1948-02-25) 25 Shkurt, 1948 (73 vjeç)
Vendi i lindjesKlagenfurt, Austria
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1965–1969Austria Klagenfurt
1969–1971SV Wattens60(0)
1971–1979FC Wacker Innsbruck236(0)
1979RSC Anderlecht8(0)
1980–1985Austria Wien163(0)
Ekipi kombëtar
1970–1985Australia85(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Friedrich Koncilia (lindur më 25 Shkurt 1948) është një ish-futbollist austriak.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin austriak ka luajtur 85 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja austriake
Vite Ndeshje Gola
1970 3 0
1971 0 0
1972 1 0
1973 5 0
1974 1 0
1975 7 0
1976 8 0
1977 8 0
1978 11 0
1979 8 0
1980 4 0
1981 3 0
1982 9 0
1983 6 0
1984 7 0
1985 4 0
Gjithsej 85 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]