Froidestrées

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Froidestrées
Komunë
noform
Pamje nga Froidestrées
Vendndodhja
Froidestrées is located in Franca
Froidestrées
Froidestrées
49°56′28″V 3°54′21″L / 49.941111111111°V 3.9058333333333°L / 49.941111111111; 3.9058333333333Koordinatat: 49°56′28″V 3°54′21″L / 49.941111111111°V 3.9058333333333°L / 49.941111111111; 3.9058333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.91 km2
Popullsia 201 banorë
Dendësia 41 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02260
INSEE 02337


Froidestrées është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Froidestrées ka një popullsi prej 201 banorë dhe sipërfaqe 4.91 km², me një dendësi prej 41 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Froidestrées – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale