Froidmont-Cohartille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Froidmont-Cohartille
Komunë
noform
Pamje nga Froidmont-Cohartille
Vendndodhja
Froidmont-Cohartille is located in Franca
Froidmont-Cohartille
Froidmont-Cohartille
49°41′11″V 3°42′33″L / 49.686388888889°V 3.7091666666667°L / 49.686388888889; 3.7091666666667Koordinatat: 49°41′11″V 3°42′33″L / 49.686388888889°V 3.7091666666667°L / 49.686388888889; 3.7091666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.81 km2
Popullsia 256 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02270
INSEE 02338


Froidmont-Cohartille është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Froidmont-Cohartille ka një popullsi prej 256 banorë dhe sipërfaqe 8.81 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Froidmont-Cohartille – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale