Fuka Nagano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fuka Nagano
Të dhënat personale
Emri i plotëFuka Nagano
Data e lindjes (1999-03-09) 9 Mars, 1999 (22 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2014–2017Urawa Reds23(0)
2018Incheon Hyundai Steel Red Angels21(1)
2019–Chifure AS Elfen Saitama
Ekipi kombëtar
2018–Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Fuka Nagano (長野 風花 Nagano Fūka?, lindur më 9 Mars 1999) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2018 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2018 Japan Football Association(japonisht)