Gandelu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gandelu
Komunë
noform
Pamje nga Gandelu
Vendndodhja
Gandelu is located in Franca
Gandelu
Gandelu
49°05′41″V 3°10′59″L / 49.094722222222°V 3.1830555555556°L / 49.094722222222; 3.1830555555556Koordinatat: 49°05′41″V 3°10′59″L / 49.094722222222°V 3.1830555555556°L / 49.094722222222; 3.1830555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.03 km2
Popullsia 693 banorë
Dendësia 69 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02810
INSEE 02339


Gandelu është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Gandelu ka një popullsi prej 693 banorë dhe sipërfaqe 10.03 km², me një dendësi prej 69 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gandelu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale