Garat automobilistike

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
RoverMetroGTIBrandsHatch.jpg
Formula one.jpg

Automobilizmi është garë në të cilën pjesëmarrësish bëjnë garime me automobila.

Gara të njohura në automobilizëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]