Garat automobilistike

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
RoverMetroGTIBrandsHatch.jpg
Formula one.jpg

Automobilizmi është garë në të cilën pjesëmarrësish bëjnë garime me automobila.

Gara të njohura në automobilizëm[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Top.gifKy artikull nga Sporti është një faqe e cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedian duke e përmirësuar.