Garešnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Garešnica
—  Qytet  
Garešnica (Kroacia)
Garešnica
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Bjelovar-Bilogora
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:45°34′12″ Veri 16°56′24″ Lindje 45.57° Veri 16.94° Lindje45°34′12″ Veri 16°56′24″ Lindje 45.57° Veri 16.94° Lindje
Popullsia 3.836 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Garešnica (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Bjelovar-BilogoraKroaci.

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 3836 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 3873 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 4252 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.96%[2].

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ Të dhëna nga www.world-gazetteer.com.

Stampa:Zhupania Bjelovar-Bilogora