Gareshnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Garešnica
—  Qytet  —
Garešnica is located in Kroacia
Garešnica
Garešnica
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Bjelovar-Bilogora
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.57°0′0″V 16.94°0′0″L / 45.57000°V 16.94000°L / 45.57000; 16.94000 (Garešnica)Koordinatat: 45.57°0′0″V 16.94°0′0″L / 45.57000°V 16.94000°L / 45.57000; 16.94000 (Garešnica)
Popullsia 3.836 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Garešnica (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Bjelovar-BilogoraKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 3836 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 3873 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 4252 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.96%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Bjelovar-Bilogora