Gauchy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gauchy
Komunë
noform
Pamje nga Gauchy
Vendndodhja
Gauchy is located in Franca
Gauchy
Gauchy
49°49′31″V 3°17′08″L / 49.825277777778°V 3.2855555555556°L / 49.825277777778; 3.2855555555556Koordinatat: 49°49′31″V 3°17′08″L / 49.825277777778°V 3.2855555555556°L / 49.825277777778; 3.2855555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.24 km2
Popullsia 5351 banorë
Dendësia 858 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02430
INSEE 02340
Faqja Zyrtare http://www.ville-gauchy.fr


Gauchy është një komunë franceze, e cila ndodhet në Departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Gauchy ka një popullsi prej 5351 banorë dhe sipërfaqe 6.24 km², me një dendësi prej 858 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gauchy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale