George Kobayashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
George Kobayashi
Të dhënat personale
Emri i plotëGeorge Kobayashi
Data e lindjes (1947-11-29) 29 Nëntor, 1947 (73 vjeç)
Vendi i lindjesSão Paulo, Brazili
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1971–1976Yanmar Diesel
Ekipi kombëtar
1972Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

George Kobayashi (lindur më 29 Nëntor 1947) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1972 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]