Gercy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gercy
Komunë
noform
Pamje nga Gercy
Vendndodhja
Gercy is located in Franca
Gercy
Gercy
49°48′50″V 3°52′06″L / 49.813888888889°V 3.8683333333333°L / 49.813888888889; 3.8683333333333Koordinatat: 49°48′50″V 3°52′06″L / 49.813888888889°V 3.8683333333333°L / 49.813888888889; 3.8683333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.33 km2
Popullsia 287 banorë
Dendësia 45 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02341


Gercy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Gercy ka një popullsi prej 287 banorë dhe sipërfaqe 6.33 km², me një dendësi prej 45 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gercy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale