Gergny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gergny
Komunë
noform
Pamje nga Gergny
Vendndodhja
Gergny is located in Franca
Gergny
Gergny
49°54′52″V 3°56′03″L / 49.914444444444°V 3.9341666666667°L / 49.914444444444; 3.9341666666667Koordinatat: 49°54′52″V 3°56′03″L / 49.914444444444°V 3.9341666666667°L / 49.914444444444; 3.9341666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.86 km2
Popullsia 141 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02260
INSEE 02342


Gergny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Gergny ka një popullsi prej 141 banorë dhe sipërfaqe 5.86 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gergny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale