Jump to content

Geri Çipi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Geri Çipi
Të dhënat vetjake
Emri i plotëGeri Çipi
Datëlindja (1976-02-28) 28 shkurt 1976 (48 vjeç)
VendlindjaVlorë, Shqipëri
Gjatësia1.89 m (6 ft 2 in)
PozicioniMbrojtës
Karriera me të rinjtë
Flamurtari
Vllaznia
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1992–1998Flamurtari85(2)
1998–2000Maribor42(2)
2000–2003Gent76(2)
2003Eintracht Frankfurt13(0)
2004Rot-Weiß Oberhausen11(0)
2004–2007KF Tirana
Karriera ndërkombëtare
1995–2005Shqipëria34(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Geri Çipi (lindur më 28 shkurt 1976) është ish futbollist shqiptar i cili ka luajtur si mbrojtës.[1] Ai ka luajtur gjithsej 34 ndeshje me kombëtaren shqiptare gjatë dhjetë viteve si lojtar i saj.[2]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja shqiptare
Viti Ndeshje Gola
1995 1 0
1996 0 0
1997 0 0
1998 0 0
1999 0 0
2000 8 0
2001 7 0
2002 3 0
2003 10 0
2004 2 0
2005 3 0
Gjithsej 34 0

Shiko gjithashtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Cipi, Geri". kicker.de (në gjermanisht). Marrë më 12 mars 2011.
  2. ^ "Albania - Record International Players" (në anglisht). RSSSF. Marrë më 12 mars 2011.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]