Germaine, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Germaine
Komunë
noform
Pamje nga Germaine
Vendndodhja
Germaine is located in Franca
Germaine
Germaine
49°48′41″V 3°06′54″L / 49.811388888889°V 3.115°L / 49.811388888889; 3.115Koordinatat: 49°48′41″V 3°06′54″L / 49.811388888889°V 3.115°L / 49.811388888889; 3.115
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.54 km2
Popullsia 73 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02590
INSEE 02343


Germaine është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Germaine ka një popullsi prej 73 banorë dhe sipërfaqe 4.54 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Germaine (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale