Jump to content

GeryC

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

 Ky artikull nuk permban burime te besueshme dhe eshte e domosdoshme qe te permbaje burime me te thelluara dhe te shkruhet nga pikpamje neutrale per te mos u klasifikuar si artikull promocional.

GeryC
LabeliFole Publishing

Geri Corosteni (lindur më 9 korrik 2003) është një këngëtar shqiptar, i cili njihet në tregun muzikor me emrin GeryC. Ai është me prejardhje nga qyteti i Beratit. Këngën e tij të parë të titulluar "Me Dit" e ka publikuar në shkurt 2019.[1]

Karrierën e nisi qysh në moshën 13-vjeçare. Këngën e tij të parë e publikoi në muajin shkurt të vitit 2019. Pas këtij projekti, ai arriti të hynte në një shtëpi diskografike me titull Fole Publishing, e cila është në mbështetje të artistit për çdo transmetim.[2][3][4]

Titulli Viti Albumi
"Me Dit" 2019 πllsemat in the building
"PrimaVera"
"Nuk ka cudira"
"Si Na"
"Arsye"

(përfshirë Ronaldo Nuka)

"Helem"
"Champion" 2020
"Me Ty"
"Bashk"
  1. ^ https://www.teksteshqip.com/geryc
  2. ^ https://medium.com/@jackysp098/geryc-young-artist-on-the-rise-5389ed48970
  3. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 19 mars 2020. Marrë më 18 mars 2020. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
  4. ^ https://www.botasot.info/mediale-vip-showbiz/1258027/ky-eshte-artisti-me-i-ri-ne-tregun-muzikor-shqiptar/

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]