Gibercourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gibercourt
Komunë
noform
Pamje nga Gibercourt
Vendndodhja
Gibercourt is located in Franca
Gibercourt
Gibercourt
49°44′12″V 3°17′05″L / 49.736666666667°V 3.2847222222222°L / 49.736666666667; 3.2847222222222Koordinatat: 49°44′12″V 3°17′05″L / 49.736666666667°V 3.2847222222222°L / 49.736666666667; 3.2847222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.69 km2
Popullsia 45 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02440
INSEE 02345


Gibercourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Gibercourt ka një popullsi prej 45 banorë dhe sipërfaqe 2.69 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gibercourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale