Gilberto Carlos Nascimento

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Betinho
Të dhënat personale
Emri i plotëGilberto Carlos Nascimento
Data e lindjes (1966-06-14) 14 Qershor, 1966 (53 vjeç)
Vendi i lindjesSão Paulo, Brazil
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1984-1988Juventus
1988-1989Cruzeiro
1990-1992Palmeiras
1992Cruzeiro
1993-1996Bellmare Hiratuska
1997-1998Kawasaki Frontale
1998-1999Internacional
1999Guarani
2000São José
2000Gama
2001Santo André
2002Ipatinga
2003Francana
Ekipi kombëtar
1988Flag of Brazil.svg Brazili1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Gilberto Carlos Nascimento (lindur më 14 Qershor 1966) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1988 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]