Jump to content

Givanildo Vieira de Souza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Hulk
Të dhënat vetjake
Emri i plotëGivanildo Vieira de Souza
Datëlindja (1986-07-25) 25 korrik 1986 (37 vjeç)
VendlindjaCampina Grande, Brazil
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2004–2005Vitória1(0)
2005Frontale9(1)
2006–2008Frontale2(0)
2006Consadole38(25)
2007Tokyo Verdy42(37)
2008Tokyo Verdy11(7)
2008–2012Porto89(45)
2012–2016FC Zenit Saint Petersburg97(56)
2016–Thượng Hải SIPG14(9)
Karriera ndërkombëtare
2009– Brazili45(11)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Givanildo Vieira de Souza (lindur më 25 Korrik 1986) është një futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 45 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Brazili
Vite Ndeshje Gola
2009 2 0
2010 0 0
2011 6 0
2012 10 6
2013 14 2
2014 9 1
2015 4 2
Gjithsej 45 11

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]