Gizy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gizy
Qytet
Vendndodhja
Gizy is located in Franca
Gizy
Gizy
49°36′02″V 3°46′28″L / 49.600555555556°V 3.7744444444444°L / 49.600555555556; 3.7744444444444Koordinatat: 49°36′02″V 3°46′28″L / 49.600555555556°V 3.7744444444444°L / 49.600555555556; 3.7744444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.25 km2
Dendësia 66 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02346


Gizy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Gizy ka një popullsi prej 676 banorë dhe sipërfaqe 10.25 km², me një dendësi prej 66 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gizy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale