Gjuha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Gjuhë)
Shko te: navigacion, kërko

Stampa:Disamb-terms

Fjala gjuhë ka më shumë kuptime:

  • Gjuha = organ i njeriut që ndodhet në gojë
  • Gjuha = formë komunikimi në mes njerëzve

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Shpjegim
Kjo faqe bën kthjellimin e shprehjeve ose të titujve që për bazë kanë fjalën e përbashkët.