Gland, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gland
Komunë
noform
Pamje nga Gland
Vendndodhja
Gland is located in Franca
Gland
Gland
49°02′53″V 3°27′44″L / 49.048055555556°V 3.4622222222222°L / 49.048055555556; 3.4622222222222Koordinatat: 49°02′53″V 3°27′44″L / 49.048055555556°V 3.4622222222222°L / 49.048055555556; 3.4622222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.65 km2
Popullsia 463 banorë
Dendësia 82 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02400
INSEE 02347


Gland është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Gland ka një popullsi prej 463 banorë dhe sipërfaqe 5.65 km², me një dendësi prej 82 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gland (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale