Glennes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Glennes
Komunë
noform
Pamje nga Glennes
Vendndodhja
Glennes is located in Franca
Glennes
Glennes
49°21′18″V 3°42′49″L / 49.355°V 3.7136111111111°L / 49.355; 3.7136111111111Koordinatat: 49°21′18″V 3°42′49″L / 49.355°V 3.7136111111111°L / 49.355; 3.7136111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.57 km2
Popullsia 226 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02348


Glennes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Glennes ka një popullsi prej 226 banorë dhe sipërfaqe 8.57 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Glennes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale