Goodnews Bay, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Goodnews Bay, Alaska
Qytet
Vendndodhja
Goodnews Bay, Alaska is located in SHBA Alaska
Goodnews Bay, Alaska
Goodnews Bay, Alaska

Koordinatat: 59°7′17″V 161°35′9″P / 59.12139°V 161.58583°P / 59.12139; -161.58583

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Bethel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.6 km2
 •  tokësore 9.6 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 8 m (m.n.d.)
Dendësia 25.2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99589
Prefiksi 907
Koordinatat 59° 7′ 17″ Veri

161° 35′ 9″ Perëndim

Goodnews Bay, Alaska (Goodnews Bay) është një qytet në qarkun Bethelshtetit federal Alaska, SHBA. Në Goodnews Bay, Alaska jetojnë 243 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 25.2 banor/km2. Qyteti ka një sipërfaqe prej 9.6 km2 dhe lartësi mbidetare prej 8 m (26 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Goodnews Bay, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale