Goran Bogdanoviç

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Goran Bogdanoviq

Goran Bogdanoviq (serbisht: Горан Богдановић Goran Bogdanović, l. në 2 shkurt 1963Rashka, RS Serbia, RSFJ) është politikanë serbë, serbë nga Serbia.

Ai ka diplomuar nga Fakulteti i Bujqësisë i Universitetit të Beogradit.

Goran Bogdanoviq ishte Ministër për Kosovën dhe MetohinëQeverinë e Serbisë (2008) dhe nga Lëvizja Vetvendosje është akuzuar për veprimtari ilegale në Kosovë. Lëvizja thirret në bazë të nenit 198 dhe 199 të KPPK-së.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Amza : vetevendosje.org Arkivuar 31 mars 2009 tek Wayback Machine dokumenti PROKURORISË PUBLIKE TË QARKUT