Gordon Milne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gordon Milne
Gordon Milne (1966).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëGordon Milne
Data e lindjes (1937-03-29) 29 Mars, 1937 (84 vjeç)
Vendi i lindjesPreston, Anglia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Morecambe
1956–1960Preston North End83(3)
1960–1967Liverpool236(17)
1967–1970Blackpool64(4)
1970–1972Wigan Athletic73(4)
Ekipi kombëtar
1963–1964Flag of England.svg Anglia13(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Gordon Milne (lindur më 29 Mars 1937) është një ish-futbollist anglez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin anglez ka luajtur 13 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of England.svg Anglia
Vite Ndeshje Gola
1963 5 0
1964 8 0
Gjithsej 13 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]