Goudelancourt-lès-Berrieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Goudelancourt-lès-Berrieux
Komunë
noform
Pamje nga Goudelancourt-lès-Berrieux
Vendndodhja
Goudelancourt-lès-Berrieux is located in Franca
Goudelancourt-lès-Berrieux
Goudelancourt-lès-Berrieux
49°29′48″V 3°50′57″L / 49.496666666667°V 3.8491666666667°L / 49.496666666667; 3.8491666666667Koordinatat: 49°29′48″V 3°50′57″L / 49.496666666667°V 3.8491666666667°L / 49.496666666667; 3.8491666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.54 km2
Lartësia 107 m (m.n.d.)
Popullsia 52 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02820
INSEE 02349


Goudelancourt-lès-Berrieux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Goudelancourt-lès-Berrieux ka një popullsi prej 52 banorë dhe sipërfaqe 5.54 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Goudelancourt-lès-Berrieux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale